SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara

11 MİLYON FİDAN GELECEĞE NEFES İÇİN TOPRAKLA BULUŞTU

11 MİLYON FİDAN GELECEĞE NEFES İÇİN TOPRAKLA BULUŞTU
Bu haber 11 Kasım 2019 - 14:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı’nda bir konuşma yaparak “Bugün burada sizlerle birlikte paylaştığımız şu güzel manzara, ülkemizin 81 vilayetindeki 2 bin 23 ayrı noktada, aynı anda yaşanıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bugün burada sizlerle birlikte paylaştığımız şu güzel manzara, ülkemizin 81 vilayetindeki 2 bin 23 ayrı noktada, aynı anda yaşanıyor.  Evet… 11.11.2019 tarihinde saat 11.11’de, toplam 11 milyon fidan ve ağacı, ‘geleceğe nefes’ olması ümidiyle toprakla buluşturuyoruz. Hedefimiz, zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmaktır” açıklamasında bulundu.

“DİKTİĞİMİZ FİDANLARLA OLUŞTURACAĞIMIZ ORMANLARLA GÜRLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

“Bugün burada diktiğimiz fidanların her birinin ileride nerede, hangi hayırlı iş için kullanılacağını şimdiden bilemeyiz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onun için, ne kadar çok ağaç dikersek geleceğe o kadar büyük miras bırakmış oluruz. Ecdadımız ‘Ağaç, dalıyla gürler.’ diyor. Biz de 82 milyon hep birlikte ortaya koyacağımız eserlerle ve elbette diktiğimiz fidanlarla oluşturacağımız ormanlarla gürlemeyi sürdüreceğiz” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletimiz, hep olduğu gibi, bugün de tarih yazıyor. İstiklaline ve istikbaline yönelik saldırılara karşı verdiği mücadeleyle tarih yazıyor. Terör örgütlerine karşı tarih yazıyor. Ekonomide, sanayide, ihracatta, turizmde, her alanda tarih yazıyor. İşte burada olduğ

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA