SON DAKİKA

medya samsun
umraniye ankara

BAKAN SOYLU’DAN İMAMOĞLU’NA KAYYUM YOK AYAR VAR

BAKAN SOYLU’DAN İMAMOĞLU’NA KAYYUM YOK AYAR VAR
Bu haber 08 Eylül 2019 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, günlerdir konuşulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum mu atanacak sorusuna CNN Türk’te Hakan Çelik’in programında cevap verdi.  Soylu, İmamoğlu’na itfafen ” Bir belediye, Türkiye’yi yönetmez ya da büyük büyük laflar ederek ortalarda dolaşmaz” diyerek uyarıda bulundu.

Bakan Soylu CNN Türk’te katıldığı programda ” İstanbul’a kayyum atanacak mı? ” sorusuna verdiği cevapta”  İstanbul ve Ankara için kayyım söz konusu değildir. Terörle ilişkiniz varsa devlet boş durmaz. İstanbul, bir karar verdi. Bir belediye başkanı seçildi. Bu hem demokratik hem hukuki bir karardır.

Belediye kendi işini yapar, halkta o zaman takdir eder. Bir belediye, Türkiye’yi yönetmez ya da büyük büyük laflar ederek ortalarda dolaşmaz. Politika yapmak isteyebilirsiniz ama önce işinizi yapın. Diyarbakır’da, Mardin’de ve Van’da görevden alınan belediye başkanlarına “16 milyonun selamını getirdim” dedi. Ben de bir İstanbul seçmeniyim, kimseye selam falan göndermedim. Caddeye terörist ismi verene selam göndermem. Bir yanlış yapılırsa bakan olarak bunu uyarırım” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA