SON DAKİKA

medya samsun
umraniye ankara

ERDOĞAN AÇIKLADI YAKLAŞIK 30 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALINIYOR

ERDOĞAN AÇIKLADI YAKLAŞIK 30 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALINIYOR
Bu haber 24 Mayıs 2019 - 17:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanları ile bir araya geldiği iftar programında yaptığı konuşmada, “Sağlık turizminde ülkemizi bölgesel bir çekim merkezi hâline dönüştürmeye çalışıyoruz. ” dedi.

AK Parti iktidarında Türkiye’nin eğitim, sağlık, adalet ve güvenlik alanlarında farklı bir seviyeye geldiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık alanında Cumhuriyet tarihinde görülmeyen atılımların AK Parti döneminde yapıldığını söyledi.

Gece yarılarında sıra numarası kuyruklarına girilen, hastaların rehin tutulduğu, ölülerin rehin tutulduğu, insanların cenazelerini almak için dahi senet imzalamak zorunda kaldığı Türkiye’nin artık gerilerde kaldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 17 yılda Türkiye’deki hastane sayısını bin 536’ya, hastane yatak sayısını 238 bine, MR cihazı sayısını 58’den 892’ye, tomografi cihazı sayısını 323’te bin 216’ya, diyaliz makinesi sayısını 4 bin 900’den 17 bin 330’a, ambülans sayısını da tamamı yeni olmak üzere 618’den 5 bin 148’e çıkardıkları bilgisini paylaştı.

Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan insanların artık Türkiye’deki hastanelerde tedavi görmeye geldiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastaneleriyle beraber Türkiye’de bir devrim yaşandığını kaydetti.

29 BİN 689 YENİ SAĞLIK ÇALIŞANINI KAMUDA İSTİHDAM EDECEĞİZ

Sağlık personeli sayısını; 378 binden 1 milyon 11 bine ulaştırarak sağlık hizmetlerinde insan kaynağını güçlendirdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tıp fakültelerinin sayısını artırarak hekim sayısını artırmayı, sağlık meslek lisesi mezunlarının da değerlendirilerek hemşire sayısını artırmayı düşündüklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yıl içerisinde 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam etmek için süreci başlattık, yani yaklaşık 30 bin. İnşallah ilk etapta 12 bin sağlık personelinin alımını gerçekleştireceğiz, şimdiden hayırlı olsun” diyerek bir müjdeyi açıkladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA