SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara

GÜVENİLİR MARKALARIN GÖRSELLERİ İLE DOLANDIRDILAR

GÜVENİLİR MARKALARIN GÖRSELLERİ İLE DOLANDIRDILAR
Bu haber 09 Ağustos 2019 - 11:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnternette kurdukları online alışveriş sitelerinde güvenilir markaların görsellerini kullanarak vatandaşların güvenini kazanan dolandırıcılar yüzbinlerce TL’lik vurgun yaptı. Güvenilir markaların görsellerini kullanarak müşterilerini tuzağa çeken dolandırıcılar düzenlenen operasyonla ele geçirildi. Çetenin elebaşısının  Adem Ayaş olduğu ve hakkında ise 25 yıl hapis cezası bulunduğu ve dolandırıcılık suçlamasıyla aranırken vurgunu gerçekleştirdiği belirlendi.

Hürriyet’ten Çetin Aydın imzalı habere göre 500 bin TL’lik vurgun yapan çete üyelerinin kimlikleri ve adreslerinin deşifre edilmesinin ardından operasyon başlatıldı. Dolandırıcılıktan aranan ve hakkında 25 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan çete elebaşı Adem Ayaş’ın da bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Adem Ayaş ile birlikte 2 kişi tutuklanırken 2’si adli kontrol 5 kişi serbest kaldı.

www.camasirevim.com, www.kidsmodası.com, www.indirimligiyim.com, www.sontoptan.com ve www.markajinal.com siteleri üzerinden alış veriş yapan vatandaşlar, verdikleri sipariş yerine kendilerine defolu çorap gönderildiğini, siparişin düzeltilmesi için ise sitelerdeki hiçbir yetkiliye ulaşamadıklarını iddiasıyla savcılıklara suç duyurusunda bulundu.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ilk tespitlerine göre, çete üyeleri, kurdukları sitelerde güvenilir sitelerden aldıkları görselleri kullanıyordu. Ürünler ucuz gösterilerek cazip hale getiriliyordu. Kapıda ödemeli verilen siparişlerin yerine defolu çorap gönderiliyor, EFT yöntemiyle sipariş veren vatandaşlara ise hiçbir ürün gönderilmiyordu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA