SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara
Osman Çetin

KAVGA BİTTİ Mİ ?

KAVGA BİTTİ Mİ ?
Bu haber 24 Ocak 2019 - 18:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KAVGA BİTTİ Mİ ?

Merhabalar

Yorgan gitti Kavga Bitti mi?

Samsun’da sular bir türlü durulmayacak, her şeyi güllük gülistanlık ve yolunda gösterenler sadece güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorlar.

Cumhur İttifakı Samsunda Başta Sayın Erhan Usta olmak üzere 2 il başkasını yedi.

Sadece bununla da kalmayıp binlerce insanın beklentileri arzuları istekleri sulara gömüldü.

Daha da ötesi Samsun’da Milliyetçi-Ülkücü hareket tabanı büyük sıkıntılar içerisine bırakıldı.

Aynı sıkıntı Akparti tabanında da mevcut ama hiç kimse sesini çıkartamıyor. Zira sesi çıkanın sesini soluğunu hemen kesiyorlar.

Samsun Milletvekili sayın Erhan Usta dik duruşunu bu zor şartlar altında devam ettirdi. Disiplin Kurulundaki mücadelesini haklı savunmasıyla yaptı ama buna rağmen ihraç edildi.Şimdi hukuki süreç başlıyor. Hukuki sürecin sonucunda eğer yine aynı karar çıkarsa işte o zaman Sayın Erhan Usta için gireceği her yol mubahtır ve hiç kimse sayın Usta’ya laf söyleyip çamur atamaz.

Kalemlerini farklı yönlerde kullanan bazı köşe yazarları yok şu şöyle olmuştu bu böyle olmuştu bundan sonrada böyle olacak diye ahkam kesip Sayın Usta’ya çamurlar atmaya iftiralar atmaya devam ediyorlar. Ey konuşanlar ve sizleri konuşturanlar aynaya dönüp bi bakın halinize sizlerin tutulacak bir yeriniz kalmış mı?

Önümüzdeki yazılarımda sayın Usta, ile ilgili çok daha detaylı yazılarımı sizlerle paylaşacağım. Son 1 haftadır gerek Samsun Merkezde gerekse Ladik, Kavak, Havza ve Vezirköprüde saha gezintilerimde tarafsız ve objektif gözle siyasetçi olmayan vatandaşlarımızla yapmış olduğum sohbetlerden bir iki noktayı nakletmek istiyorum.

MHP’ye oy veren Ülkücü seçmenler isyanlar içerisinde ve diyorlarki’’Samsun Büyükşehir Belediyesi dahil 7 ilçeyi alabilecek güçte iken altın tepsi içerisinde buraları AK PARTİ’ye bırakan MHP Genel Merkezi mi, yoksa bu seçimlerde ne İttifaka nede MHP ye oy vermeyecek olan ben mi ihanet etmiş oluyorum,söyler misiniz kim ihanet etmiş oluyor’’diyorlar.

AK PARTİ kanadında seçmen ise’’Temayüller yapıldı, STK’ların,Teşkilatların, Delegelerin, Milletvekillerinin Büyükşehir Belediye Başkanı kim olsun noktasında fikirleri alındı görüşleri soruldu,anketler yapıldı,tüm bu seçmen iradesine rağmen tepeden Mustafa Demir getirildi aday gösterildi.Adaylığı açıklandığı andan itibaren tepkiler çığ gibi genel merkeze gitmesine rağmen geri adım atılmadı aday değiştirilmedi şimdi oy vermezsek biz ihanet etmiş hain FETÖ’cümü olmuş oluyoruz? Diyorlar.

CHP’li seçmen ise ’’Biz ATATÜRK’ün partisiyiz ve ATATÜRK’ün şehri Samsun’da büyük parti olmamıza rağmen daha dün ortaya çıkan İYİ Parti’ye neden Samsun’u bıraktık,yılların CHP’ lisi olarak oy vermeyeceğiz’’diyorlar.

Bir başka konuşulan diğer konu ise ‘’Samsun’da ne gibi Beka sorunu vardı da İttifak kapsamına alındı,Beka sorununu Belediye Başkanları mı yoksa seçilmiş milletvekilleri,kurulmuş hükümet mi çözecek, sözüm ona Samsunda ki Beka sorununu Mustafa Demir’ mi çözecek’’deniliyor.

Görünen o ki bu seçimlerde sandığa gitmeme oranı bir hayli yüksek olacak veya sandığa giden seçmenler oy pusulalarını ya boş atacaklar yada mührü hepsine birden basıp bırakacaklar.

Bundan önceki yazımda şunu ifade etmiştim Cumhur İttifakı Samsun’da yaşadığı sallantıyı aldığı darbeyi minimize etmek en aza indirmek için İttifak kapsamında MHP’ ye 5/6 ilçe vermeli ki seçim daha az zaiyatla atlatılsın. Ama olmadı MHP’ye 32 bin seçmeni bulunan Asarcık ve Alaçam bırakıldı. Bu büyük bir hayal kırıklığı meydana getirdi ve çatlak aykırı sesler gittikçe çoğaldı.

Samsun’da şimdiden gelen duyumlara göre paylaşımlar yapılmaya başlanılmış, yeni yerleşim yerleri açılması planlanmış ve hatta bu yeni imara açılacak olan yerlerdeki araziler tarlalar kapış kapış satın alınmış şimdiden rantlar ortada dönmeye başlamış bulunmakta. Bu durumdan Samsun’da ciddi manada rahatsız olan kesimler var ve bu kesimler hiç de azımsanmayacak derecede kalabalıklar.

Samsun bıçak sırtında gidiyor herkes bu saatten sonra atacağı adımlara dikkat etmeli. Ve artık Samsun’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ben yaptım oldu bitti denilmeyecek artık. Ve yapılan hiçbir şey karşılıksız kalmayacak.

Ülke tarihimizde hiçbir zaman bu kadar karmakarışık bir seçim atmosferi yaşanmadı, hiç bu kadar taşlar yerinden oynamadı.Seçim zamanı yaklaştıkça belki bir çok şey daha netleşir ama Samsun ve Samsun’lu bu seçimde yara almıştır. Zira hiçbir konuda seçmenin görüş düşünce ve fikirleri dikkate alınmayıp her şeye Genel Merkezler karar vermiştir. Bir noktada seçmenin hür ve özgür iradesi yok sayılmıştır.

Sağlıcakla kalın.

ALLAH(C.C) Yar ve Yardımcımız Olsun.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA