SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara

SAMSUN CERRAHİ EL ALETLERİ VE SAĞLIK MÜZESİ HAZIRLANIYOR

SAMSUN CERRAHİ EL ALETLERİ VE SAĞLIK MÜZESİ HAZIRLANIYOR
Bu haber 09 Ağustos 2019 - 11:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi” tefrişini kapsayan proje hazırlıkları için taraflar bir araya geldi.

Samsun Valiliği himayesinde İl Sağlık Müdürlüğü yürütücülüğü ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı”na “Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi” tefrişini kapsayan proje hazırlığı kapsamında proje iştirakçisi MEDİKÜM ve diğer ilgililerle proje hazırlıkları için müze binasında çeşitli incelemelerde bulunuldu.

Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi ile; sağlık, toplum, kültür, bilim ve sanat arasındaki diyaloğu güçlendirmek, turizm potansiyelinin ekonomik değere dönüştürülmesini, ilimizde cerrahi el aletlerinin üretiminin atölyeden sanayiye evrilmesinin sergilenmesini sağlamak ve bu konuda sektör kapasitesini artırmaya çalışmak amaçlanmaktadır.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç inceleme sonrası yaptığı açıklamada; “Güçlü bir sağlık alt yapısına sahip olan ilimizin sağlık sanayisi ile birlikte Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi aracılığı ile yaptığı işbirliği, sağlık ve kültürel turizme sağlayacağı katkının yanı sıra cerrahi el aletleri ekonomisini olumlu yönde etkileyerek Samsun’un tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA