SON DAKİKA

medya samsun
umraniye ankara

SAMSUN GIDA OSB’DE YER YOK DEDİLER KAVAK OSB’YE GÖNDERDİLER

SAMSUN GIDA OSB’DE YER YOK DEDİLER KAVAK OSB’YE GÖNDERDİLER
Bu haber 21 Ağustos 2019 - 17:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
SamsunGıda OSB’de yer gösterilmeyen Kaanlar Gıda’ya Kavak OSB’de iki adet parsel tahsis edildi. Türkiye’nin en büyük peynir üreticilerinden birisi olan Kaanlar Gıda Samsun Gıda OSB’de yer almak istemişti. Samsun Gıda OSB Müteşebbis Heyeti tarafından yer olmadığının açıklanmasının ardından Kaanlar Gıda Samsun’a yapmak istediği yatırımlar için yer aramaya başlamıştı.
Samsun Valisi Osman Kaymak, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında süt ve süt ürünleri imalatı ve paketleme tesisi yapmak üzere yer tahsis talebinde bulunan Kaanlar Gıda Kuruluşu (ULKA Gıda San. Ve Tic. A.Ş.) firmasına, ilk etapta 35 kişi istihdam ederek, 4.000 m2 kapalı alanda kaşar peyniri ve tereyağı imalatı yapmak üzere 12.617 m2’lik 2 adet sanayi parselinin tahsis kararı alınarak, firmaya tebliğ edilmiştir.
32 ülkeye ihracatı bulunan 40 yılı aşkın süredir sektör içerisinde bulunan firmanın ilimizi yatırım yapmak için seçmesi Samsun adına sevindirici olmuştur.
Söz konusu firmanın Kavak OSB içerisinde gerçekleştireceği yatırım sadece Kavak ilçesi değil, tüm Samsun ve ilçelerini de kapsayan süt alım garantisi ile büyükbaş hayvancılığına fayda sağlayıp, bölgede çok sayıda kişinin dolaylı ve doğrudan istihdam edilmesini sağlayacak olması, Kavak, Samsun ve ülke ekonomisinin gelişiminde büyük rol oynayacaktır.
Bu önemli yatırım için ilimizi tercih eden Kaanlar Gıda yöneticileri ve emek veren herkese teşekkür ediyor, yatırımın ülkemiz ve ilimiz ekonomisi için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA