SON DAKİKA

medya samsun
umraniye ankara

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MYO’YA YÖK’TEN ONAY

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MYO’YA YÖK’TEN ONAY
Bu haber 25 Ağustos 2019 - 12:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörlüğü’nün Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun kurulması konusundaki teklifi 08/08/2019 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında incelenerek kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Ballıca Yerleşkesinde eğitime başlayacak olan meslek yüksekokulunun teknik bir üniversite olma hedeflerine katkı sağlayacağını belirtti. Ballıca Yerleşkesini Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile üretim ve AR-GE merkezine dönüştürmeye çalıştıklarını belirten Rektör Aydın, Teknik Bilimler MYO bünyesinde açılacak olan bölümlerin ilgili fakültelerle işbirliği içerisinde mevcut atölye ve laboratuvar altyapısını kullanarak öğrencilerini iş dünyasının aradığı niteliklerde bir ara eleman olarak mezun edeceklerini ifade etti.

Ballıca Yerleşkesi içerisinde bulunan hangarların Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun kullanımına tahsis edileceğini belirten Rektör Aydın, Yüksekokul programları için gerekli derslik, atölye, laboratuvar ve öğretim elemanı ofislerinin bu hangarların içerisine yapılacağını ve mevcut fiziksel olanakları en etkin bir şekilde kullanarak eğitime başlanacağını vurguladı.

Samsun Üniversitesine bağlı olarak açılacak olan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda şu bölümler bulunacak:

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Raylı Sistemler Teknolojisi

Uçuş Harekat Yöneticiliği

Uçak Teknolojisi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA