SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara

SAMSUN VALİLİĞİ PARİS TRABZONLULAR DERNEĞİ İLE BİRLİKTE PARİS’TE SERGİ AÇTI

SAMSUN VALİLİĞİ PARİS TRABZONLULAR DERNEĞİ İLE BİRLİKTE PARİS’TE SERGİ AÇTI
Bu haber 18 Haziran 2019 - 19:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Samsun Valiliği Paris’te Milli mücadelenin 100. Yılında “İlk Adımdan Kuruluşa Milli Mücadele Karma Sergisi’ adı altında sergi açılışı gerçekleştirdi.

Ziyaretçilerin anı defterini imzaladığı serginin açılışında ilk olarak Paris Trabzonlular Derneği Folklor Ekibi Karadeniz horonu oynarken sergilenen fotoğrafların Genelkurmay Askeri Tarih ve Strateji Etüd Dairesi Başkanlığı’ndan alındığı belirtildi.

Paris’te açılan serginin açılışında bir konuşma yapan Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, “Ülkemizin her köşesinde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarımızın bundan 100 yıl önceki heyecanı yaşamaları ve bu aynı heyecanı geleceğe aktarmaları amacıyla bu tür ekinlikleri düzenliyoruz. Bağımsızlık Mücadelesinin 100. Yılının en iyi şekilde kutlanması amacıyla Samsun Valiliğimizce ‘100. Yıl Koordinasyon Merkezi’ oluşturuldu. Yurt dışı resim sergisi de bu merkezin projelerinden biridir.”dedi.

Epinay Sür  Seine Belediye Başkan Yardımcısı Mohammed Chreau, Paris Trabzonlular Derneği tarafından yapılan çalışmalara değer verdiklerini, bunlardan en değerlisinin de Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan ‘İlk Adımdan Kuruluşa Sergisi’nin olduğunu belirtti.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA