SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara

SAMSUN’DA ÖZEL HASTANE ŞEHİT ANNESİNE BUNU DA YAŞATTI

SAMSUN’DA ÖZEL HASTANE ŞEHİT ANNESİNE BUNU DA YAŞATTI
Bu haber 08 Ağustos 2019 - 15:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Samsun’da özel bir hastane tarafından şehit annesine yapılan uygulama duyan herkesin yüreğini burktu. 43 yaşındaki şehit annesi Fadime Gürpınar, geçtiğimiz günlerde rahatsızlandı ve  Cedit Mahallesi’nde bulunan  özel bir hastaneye eşi şehit babası Yılmaz Gürpınar ile gitti. Rahatsızlığı nedeniyle en yakın  hastaneye giden şehit Özel Harekat Polisi Ersan Gürpınar’ın annesine hastane doktorları yatış kararı verdi. Şehit yakınlarının iddialarına göre hastanenin yatışına karar verdiği hasta şehit annesi şehit annesi olduğunu söyleyince özel hastane yetkilileri yerimiz yok diyerek hasta yatışından vazgeçti.

Şehit yakınlarının tedavilerinin tüm hastanelerde ücretsiz yapılması gerekirken Samsun’da faaliyet gösteren özel hastane hasta olan şehit annesine önce yatış gerçekleştireceğiz dedi. Yatış işlemleri yapılırken şehit babasının şehit yakını kartını göstermesi üzerine iddialara göre hastane yatıştan vazgeçdi. Özel hastanenin yatıştan vazgeçmesi üzerine şehit ailesi neye uğradığını şaşırdı. Yaşananlardan son derece üzgün olduğunu ifade eden şehidin ailesi Hedef Halk gazetesine yaptığı açıklamasında “Eşimin rahatsızlanması sonucu sabah hastaneye gittik. Hastanenin acil kısmına başvurduk. Yatışı beklenirken, hastanede yer yok yanıtı verildi. Sabah tekrar aynı hastaneye gittik. Görevli kız işlemleri yaptı. Şehit yakını kartını gösterdik. Bekleyin dedi, hastaneye yatışı beklenirken, hastanede yatak yok yanıtı verildi. Durumdan habersiz bir personele sordum. O hastanede yatak var dedi. Bunun üzerine doktora ‘ücret neyse verelim’ dedim. Şehit yakınlarından sağlık hizmetlerinde ücret alınmıyor. Bu bizim hakkımız. Bu yaşadıklarımız şehit ailesi olarak çok zorumuza gitti. Neden böyle bir şekilde davrandılar anlamadım. Daha sonra eşimi OMÜ’ye sevkettirdim. Tedavisi orada devam edecek” dedi.

Samsun’da faaliyet gösteren özel hastanenin şehit yakının önce yatış yapacağız deyip hastanın şehit yakını olduğunu öğrendikten sonra boş yatağımız yok demesi tepkilere neden oldu. Şehit annesi böyle bir muameleye reva görüldüğü için çok üzüldüğünü ifade etti.

 

Kaynak: Hedef halk

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA