SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara

VE SONUNDA AÇILDI İSTANBUL İZMİR ARASI ARTIK 3,5 SAAT

VE SONUNDA AÇILDI İSTANBUL İZMİR ARASI ARTIK 3,5 SAAT
Bu haber 04 Ağustos 2019 - 19:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu ortak açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz 17 yılda yaptığımız hizmetler, yatırımlar, gerçekleştirdiğimiz reformlarla Türkiye’yi egemenliğini gerçek anlamda kullanabilen bir ülke hâline getirdik. Bugün maruz kaldığımız onca saldırıya, tuzağa, tehdide, şantaja rağmen dimdik ayaktaysak bunu geçtiğimiz 17 yılda ülkemizi getirdiğimiz yere borçluyuz” dedi.

“TÜRKİYE, DÜNYADA KAMU-ÖZEL ORTAKLIĞI MODELİNİ EN BAŞARILI ŞEKİLDE UYGULAYAN ÜLKE DURUMUNDADIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölünmüş yollar, otoyollar, ilk defa inşa edilen hızlı tren hatları, sayıları ve seferleri artırılan havalimanları, geliştirilen denizyolu taşımacılığı ve diğer ulaşım alternatifleriyle seyahatleri kolay ve güvenli hâle getirdiklerini dile getirdi.

Şehir hastanelerinin, açılışı yapılan otoyolun ve İstanbul’daki yeni havalimanın kamu-özel ortaklığı modeliyle hayata geçirdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu modelde, özel sektör yatırımı yapıyor, kamu da belirlenen sürede hem hizmet alıcı olarak projede yer alıyor hem de sürenin sonunda malın sahibi oluyor. Türkiye, dünyada bu modeli en etkin ve başarılı şekilde uygulayan ülke durumundadır” diye ekledi.

“TÜRKİYE’Yİ HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN GEREKEN ADIMLARI KARARLILIKLA ATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Konuşmasının devamında “Geçtiğimiz 17 yılda yaptığımız hizmetler, yatırımlar, gerçekleştirdiğimiz reformlarla Türkiye’yi egemenliğini gerçek anlamda kullanabilen bir ülke hâline getirdik” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün maruz kaldığımız onca saldırıya, tuzağa, tehdide, şantaja rağmen dimdik ayaktaysak bunu geçtiğimiz 17 yılda ülkemizi getirdiğimiz yere borçluyuz” değerlendirmesinde bulundu.

Suriye’den Doğu Akdeniz’e kadar her yerde Türkiye’nin hakkını, hukukunu korumak için gece gündüz mücadeleye devam edeceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Meclisimiz bir yandan, Cumhurbaşkanlığı olarak biz, bakanlarımızla, kurumlarımızla diğer yandan Türkiye’yi hedeflerine ulaştırmak için gereken adımları kararlılıkla atmayı sürdüreceğiz. Önümüzdeki bir yılı kazasız belasız geride bıraktığımızda, Rabbimin inayetiyle, Türkiye yeni ve çok daha büyük bir şahlanış dönemine girecektir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA