SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara

SURİYELİLERİN ÜLKELERİNE DÖNMELERİNİN YOLU AÇILDI

SURİYELİLERİN ÜLKELERİNE DÖNMELERİNİN YOLU AÇILDI
Bu haber 04 Kasım 2019 - 15:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin “barış pınarı Harekatı” ile güvenli bölge oluşturularak sağlanan bölgede terör baskısının kalkmasıyla birlikte Suriyelilerin gönüllü ve güvenli olarak evlerine ve topraklarına dönmelerinin yolu açıldığını bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Barış Pınarı Harekâtı, bölgede barış ve istikrarı sağlamak üzere tamamen ve sadece DEAŞ ve PKK/YPG’li teröristlere karşı, ahlaki değerler ve uluslararası hukuk kuralları esas alınarak icra edilmiştir.

PKK/YPG’li teröristlerin bilinçli şekilde sivil kıyafet giyerek ve sivillerin hayatını hiçe sayarak, haince, birçok hastane ve ibadethaneyi silah mevzii ve barınak olarak kullanmalarına rağmen, masumlara/sivillere ve çevreye zarar vermemek için her türlü dikkat ve gayret gösterilmiştir.

Barış Pınarı Harekâtı ile PKK/YPG terör örgütünün Tel Abyad ve Rasulayn bölgelerindeki  baskı ve zulmü sona erdirilmiş, Türkiye’ye sığınan Suriyeli  kardeşlerimizin gönüllü ve güvenli olarak evlerine ve topraklarına dönmelerinin yolu açılmıştır.

Mayın/EYP temizliği yapılan ve su-elektrik gibi temel altyapı çalışmaları devam eden Tel Abyad ve Resulayn’a bölgede yaşayan halkın dönüşleri başlamıştır.  Hayatın normalleşmeye başladığı yerleşim yerlerine emniyetli şekilde dönüş için TSK gerekli tedbirleri almaktadır.

Bu insani ve olumlu gelişmelerden rahatsız olan eli kanlı PKK/YPG terör örgütünün ahlaksızlığa, yalana ve iftiraya dayalı kasıtlı  yayın ve dezenformasyon faaliyetleri yakından takip edilmektedir.

Bununla da yetinmeyip masum sivilleri hedef alan bombalı saldırılarıyla suçüstü yakalanan insanlık düşmanı PKK/YPG terör örgütü, eylemlerini ve yalanlarını sürdürse de TSK bölge halkının huzur ve güvenliği için çalışmalarına aralıksız devam ettirecektir.

TSK, bölgedeki masum, işinde-gücünde tüm insanların hangi din ve etnik kökende olursa olsun yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edecektir. Bizim mücadelemiz yalnızca teröristlerdir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA