SON DAKİKA

medya samsun
umraniye ankara

VALİLİKTEN SEL GÖLGESİ AÇIKLAMASI BÖLGE GENEL HAYATA ETKİLİ KABUL EDİLDİ

VALİLİKTEN SEL GÖLGESİ AÇIKLAMASI BÖLGE GENEL HAYATA ETKİLİ KABUL EDİLDİ
Bu haber 06 Eylül 2019 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Salıpazarı ve Terme’de meydana gelen sel felaketi ile ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından açıklama geldi. Bölgede yaşanan felaketin ardından yapılan açıklamada sel felaketi “Genel Hayata Etkili” olarak kabul edilerek  afette binaları hasar gören sel zedeler afetzede kabul edildi.

Samsun Valiliği konuya ilişkin yaptığı açıklamasında “İlimiz Salıpazarı ve Terme İlçelerinde 23.08.2019 tarihinde meydana gelen sel afeti,  İçişleri Bakanlığımız Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca  “Genel Hayata Etkili”  sayılmış,  afet sebebiyle yapıları hasar gören vatandaşlar ise afetzede kabul edilmiştir. Hasar tespit çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir.” dedi.

Bu açıklamaya göre AFAD, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Defterdarlık ve Tarım İl Müdürlüğü’nün hazırladığı raporlara göre zarar tespit çalışmaları ile ilgili hasar raporu hazırlanacak ve bu raporlar doğrultusunda işlem yapılacak.

GENEL HAYATA ETKİLİ NE DEMEK

Afet ve acil durumdan etkilenen yerin tamamında veya bir kesiminde; yıkılıp oturulamaz veya kullanılamaz hâle geldiği belirlenen bina sayısı, zarar gören yapı ve tesislerin önemi, mahallin ekonomik ve sosyal özellikleri, normal hayat düzenindeki aksamalar, afet ve acil durumun etkilediği alanın büyüklüğü gibi hususlar gözetilerek alınan etkililik kararı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA