SON DAKİKA

MEDYA SAMSUN
umraniye ankara

YILAN HİKAYESİNE DÖNEN VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİNDE SON DURUM

YILAN HİKAYESİNE DÖNEN VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİNDE SON DURUM
Bu haber 05 Temmuz 2019 - 16:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yapımı yılan hikayesine dönen Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatında sona gelindiği açıklandı. Daha önce hastane ihalesini alan yüklenici firmanın iflas etmesi ile inşaatı duran hastanenin yeni ödenek ile tamamlanacağı belirtildi.

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ, geçmiş süreçte aksamalar yaşanan hastane inşaatının şu an büyük bir hızla ilerlediğini; fiziki gerçekleşme olarak %83’ü tamamlanan hastane binası için tefrişat ve malzeme alımı işlemlerine başladıklarını; bakanlıktan konuyla ilgili gerekli ödeneğin geldiğini söyledi.

Hedeflerinin yıl sonuna kadar Vezirköprü ilçesinin önemli bir ihtiyacı olan hastane binasının tamamlanarak hizmete sokulması olduğunu belirten Sağlık İl Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, modern diyaliz ünitesi, yeni Tomografi cihazı ve bölge hastanelerinde bulunmayan MR cihazına sahip olacak şekilde planlanan ve 53 bin m2 alanda inşaa edilen 200 yataklı hastanenin hizmete girmesiyle Vezirköprü’nün sağlık alanında 50 yıllık ihtiyacının karşılanacağını ifade etti.

Yeni hastane binasında acil serviste müşahede yatağı sayısın 10’dan 30’a; ameliyat oda sayısının 4’den 7’ye; poliklinik sayısının ise 22’den 52’ye yükseleceğini belirten Oruç, tüm hasta odaları nitelikli oda olarak planlanan hastanede ayrıca 401 araçlık bir otopark da bulunacağını vurguladı.

Hastanenin sadece Vezirköprü’ye değil, üstün görüntüleme merkeziyle Havza, Sinop, Boyabat ve Durağan gibi çevre il ve ilçelerden gelecek hastalara da hizmet vereceğini belirten Sağlık Müdürü Oruç, artık Vezirköprü halkının tedavi için il merkezine gitmesine gerek olmadan işlemlerini ilçelerinde tamamlayacağını, hastanenin hemen yanına inşaa edilen 20 ünitli Vezirköprü Diş Sağlığı Merkezinin hastaneyle birlikte hizmete girmesiyle de Vezirköprü’de sağlık alanında istenilen seviyede bir hizmet verme şansına sahip olacaklarını ifade etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA