medya samsun

Mafya Liderinin İddiaları İle Mafya İle Mücadele Edenlerimi Suçlayacağız

Mafya Liderinin İddiaları İle Mafya İle Mücadele Edenlerimi Suçlayacağız
Bu haber 14 Mayıs 2021 - 11:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mafya Liderinin İddiaları İle Mafya İle Mücadele Edenlerimi Suçlayacağız

Sedat Peker son günlerde yaptığı açıklamalar ve üst üste yayınladığı videolar gündemin üst sıralarında kendine yer bulmaya başlarken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü açıklayan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Ak Parti iktidarında ülkenin çetelerden ve terör örgütlerinden temizlendiğini belirterek ülkede kaos planı devreye koymak isteyenlerin 2023 seçimlerine giderken, müesses nizamın işi şansa bırakmak istemediğini, Erdoğan’ı tasfiye edebilmek için birkaç koldan harekete geçtiklerini gördüğünü söyledi.

Bir mafya liderinin iddialarını doğru kabul edip, mafya ile mücadele edenleri mi suçlayacağız diyen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, yazısında şu ifadelere yer verdi:

Sedat Peker’i kim kullanıyor

Hatırlarsanız o zaman Alaattin Çakıcı – Korkmaz Yiğit kasetleri üzerinden siyaset dizayn edilmeye çalışılmıştı. 90’lı yıllarda Meclis’te Çeteleri Araştırma Komisyonu kurulmuştu. Sadece Hakkâri’de 33 ayrı çete türü organize suç örgütü tespit edilmişti.

Sedat Peker’i konuşturan güç ne istiyor?

AK Parti iktidarında ülke çetelerden temizlendi. Süleyman Soylu, sadece PKK’ya karşı değil, çetelere karşı da yürekli bir mücadele verdi. Sedat Peker’i yurtdışına kaçıran güç, onu konuşturarak iklimi değiştirmek istiyor.

2023 seçimleri öncesi kaos planı

Ben 2023 seçimlerine giderken, müesses nizamın işi şansa bırakmak istemediğini, Erdoğan’ı tasfiye edebilmek için birkaç koldan harekete geçtiklerini görüyorum.

Plan Biden’ın seçilmesinden sonra devreye sokuldu

ABD’de Biden kazandıktan sonra 2023 planını devreye soktular. Biden ne demişti? Erdoğan’ı darbeyle değil, seçimle değiştireceklerini söylemiş, bunun için muhalefeti destekleyeceklerini ifade etmişti. Biden aslında bir itirafta bulundu ama bir şeyi eksik söyledi. Darbeyle devirmek için de uğraşmışlardı ama başarılı olamadılar. 15 Temmuz’da Biden, ABD başkan yardımcısıydı. Darbe girişimini, bilgisayar oyunu zannettiklerini söylemişti.

Kılavuzları Cem Uzan ve Sedat Peker

Şimdilik iki kılavuzları var. Biri Cem Uzan diğeri Sedat Peker. Geçmişte bu yöntemleri kullandılar. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı kasetle tasfiye ettiler. CHP genel başkanlığını kasetle dizayn edenler, MHP’yi hedef aldılar. MHP’yi de kasetler üzerinden ele geçirmeye çalıştılar. 90’lı yıllarda ise Korkmaz Yiğit – Alaattin Çakıcı kaseti üzerinden hükümeti yıkmışlardı.

‘128 milyar dolar nerede’nin mucidi Cem Uzan

128 milyar iddiasının kaynağı, Türkiye’yi dolandırıp, Emlak Bank ve Adabank’ta milyarlarca doları batırıp, binlerce insanı mağdur ettikten sonra, mafyanın yardımıyla Fransa’ya kaçmış olan Cem Uzan çıktı.

Peker’i kim koruyor, kim konuşturuyor?

Mafya denilince akla gelen her şey var Sedat Peker’de. Bir mafya liderinin iddialarını doğru kabul edip, mafya ile mücadele edenleri mi suçlayacağız? Sedat Peker orada bir gün dahi kendi imkânlarıyla bulunamaz. Tutunamaz. Daha da önemlisi Sedat Peker orada kendi adına iktidara bu savaşı açamaz. Orada bir istihbarat servisinin desteğiyle korunur ve bir istihbarat servisinin planları doğrultusunda konuşur.

Peker’i orada koruyup konuşturan 15 Temmuz gecesi Erdoğan için ha düştü ha düşecek diye takip eden Birleşik Arap Emirlikleri’nin Veliaht prensi olmasın?

Yapılacak olan şu, Sedat Peker paketlenip Türkiye’ye getirilmeli ve yargıda hesabı sorulmalı.

AK Parti, Sedat Peker’le başlatılan yeni kaset sürecini ciddiye almalı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER